Primera Division: Barcelona przegrała trzeci mecz z rzędu

FC Barcelona przegrała na własnym stadionie 1:2 z Valencią w spotkaniu 33. kolejki ligi hiszpańskiej. Dla katalońskiej drużyny była to trzecia porażka z rzędu.

Pierwszy gol dla gości padł w 26. minucie gry. Po dośrodkowaniu Guilherme Siqueiry piłka odbiła się od nogi Ivana Rakiticia i wpadła do bramki obok zaskoczonego Claudio Bravo. Drugie trafienie „Nietoperze” zaliczyły chwilę przed przerwą. Dani Parejo wyłożył piłkę Santiemu Minie, a ten pokonał bramkarza rywali strzałem w długi róg bramki. Był to jego czwarty gol w tym sezonie w lidze.

Gospodarze odpowiedzieli w 63. minucie gry. Jordi Alba dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, a akcję wykończył Lionel Messi. Dla Argentyńczyka był to pięćsetny gol w karierze.

Po porażce zespół prowadzony przez Luisa Enrique ma na swoim koncie tyle samo punktów co Atletico Madryt i o jedno „oczko” więcej niż Real Madryt. Valencia dzięki wygranej awansowała na dwunastą pozycję w lidze.

Kolejnym rywalem „Blaugrany” będzie Deportivo La Coruna. Mecz 34. kolejki ligi hiszpańskiej odbędzie się w środę. Tego samego dnia Valencia zmierzy się z Eibarem.