Primera Division: Przerwana seria Barcelony

FC Barcelona zremisowała na wyjeździe 2:2 z Villarrealem w meczu 30. kolejki Primera Division. „Blaugrana” nie odniosła zwycięstwa w ligowym spotkaniu po raz pierwszy od 2 stycznia.

Pierwszy gol dla drużyny prowadzonej przez Luisa Enrique padł w 20. minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka spadła pod nogi Ivana Rakiticia, który skierował ją do pustej bramki. Cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy goście zdobyli drugiego gola. Sergio Asenjo w polu karnym sfaulował Neymara, a Brazylijczyk chwilę później wykorzystał jedenastkę.

W 58. minucie spotkania bramkę zdobył Villarreal. Claudio Bravo miał problemy z obroną uderzenia Denisa Suareza, a później nie był w stanie interweniować przy dobitce Cedrica Bakambu. Pięć minut później był już remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka odbiła się od Jeremy’ego Mathieu, który zaliczył samobójcze trafienie.

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu, Barcelona jest liderem Primera Division. Ma dziewięć punktów przewagi nad Atletico Madryt. Villarreal zajmuje czwartą pozycję w tabeli.

Kolejnym rywalem katalońskiej drużyny będzie Real Madryt. „El Clasico” odbędzie się 2 kwietnia na Camp Nou. Villarreal w następnej serii gier zmierzy się z Eibarem.