Primera Division: Real rozbił „Submarinos”

Real Madryt rozbił u siebie Villarreal CF 3:0 (1:0) w ostatnim środowym spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Santiago Bernabeu prowadzenie „Królewskim” dał strzałem głową cztery minuty przed przerwą Karim Benzema. Dla Francuza było to już 23. trafienie w tym sezonie. Skuteczniejsi od niego są jedynie Cristiano Ronaldo, Luis Suarez i Leo Messi.

Po zmianie stron, po efektownej szarży i sprytnym uderzeniu z narożnika pola karnego, podwyższył Lucas Vazquez, a kolejne trzy punkty przypieczętował Chorwat Luka Modric, wykańczając popisowo wyprowadzony kontratak.

Zespół z Kastylii umocnił się w ten sposób na trzecim miejscu w tabeli i nadal traci tylko punkt do prowadzącej Barcelony i drugiego Atletico. „Submarinos” natomiast doznali ósmej porażki w bieżących rozgrywkach, ale zachowali czwartą pozycję w klasyfikacji.