Primera Division: Remis na San Mames

Athletic Bilbao zremisował na własnym stadionie 2:2 z UD Las Palmas w spotkaniu 18. kolejki Primera Division. Drużyna z Wysp Kanaryjskich w bieżącym sezonie nie wygrała jeszcze żadnego wyjazdowego meczu.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 17. minucie gry, rzut karny wykorzystał Aritz Aduriz. Chwilę wcześniej piłkę ręką w polu karnym zagrał David Garcia. Goście zdołali wyrównać w 63. minucie meczu. Po zamieszaniu w polu karnym Athletiku piłka spadła pod nogi Vicente Gomeza, który zaskoczył Gorkę Iraizoza uderzeniem z woleja. Trzy minuty później było 2:1, po tym jak trafienie zaliczył Inaki Williams. Wynik na 2:2 ustalił, strzałem sprzed pola karnego, Tana.

W innym meczu, Villarreal pokonał na wyjeździe Deportivo La Coruna 2:1. Decydującą bramkę dla „Żółtej Łodzi Podwodnej” zdobył po strzale z rzutu karnego Bruno Soriano w doliczonym czasie gry.

Dzisiaj w lidze hiszpańskiej odbędzie się jeszcze jeden mecz. Valencia na Estadio Mestalla zmierzy się z Realem Madryt. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30