Primera Division: Udany debiut Zidane’a

Real Madryt pokonał na własnym stadionie Deportivo La Coruna 5:0 w spotkaniu dziewiętnastej kolejki ligi hiszpańskiej. Po raz pierwszy drużynę „Królewskich” prowadził Zinedine Zidane.

Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Karim Benzema kwadrans po rozpoczęciu meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał z woleja oddał Sergio Ramos, a Francuz zmienił tor lotu piłki i zaskoczył Germana Luxa. Osiem minut później było już 2:0. Po centrze Daniego Carvajala z prawej strony boiska, bramkarza rywali, uderzeniem głową, pokonał Gareth Bale.

Po przerwie Walijczyk jeszcze dwa razy wpisał się na listę strzelców. Najpierw, cztery minuty po zmianie stron, wykorzystał podanie Cristiano Ronaldo, a w 63. minucie gry, zaliczył trafienie po asyście Toniego Kroosa. Wynik na 5:0 ustalił w doliczonym czasie gry, Benzema.

Po wygranej drużyna z Estadio Santiago Bernabeu zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma dwa punkty straty do prowadzącej w lidze FC Barcelony, która rozegrała o jeden mecz mniej. Deportivo jest na dziewiątej pozycji w Primera Division.