Serie A: Remis na Stadio Olimpico

AS Roma zremisowała na własnym stadionie z AC Milanem 1:1 w spotkaniu 19. kolejki ligi włoskiej. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w czwartej minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Miralema Pjanicia, Antonio Ruediger pokonał Gianluigiego Donnarummę strzałem z woleja. Było to jego pierwsze trafienie w barwach stołecznego klubu. Pięć minut po zmianie stron, AC Milan doprowadził do wyrównania. Po centrze Keisuke Hondy, uderzeniem głową, Szczęsnego zaskoczył Juraj Kucka.

Po remisie, AS Roma zajmuje piąte miejsce w tabeli. Ma pięć punktów przewagi nad szóstym AC Milanem.

Kolejnym rywalem AS Romy w Serie A będzie Hellas Verona. AC Milan w następnej serii gier zmierzy się z AC Fiorentiną, a wcześniej w Pucharze Włoch zagra z Carpi.