Przewodnik po blackjack online: zasady i różne odmiany gry

people playing poker
Photo by Javon Swaby on Pexels.com

Blackjack jest zdecydowanie najpopularniejszą grą karcianą, w którą można grać zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i internetowych.

 Ze względu na proste zasady, szybką rozgrywkę i urok wygrania dużych sum pieniędzy, wielu graczy lubi grać w blackjack onlineA wraz z rosnącą popularnością hazardu online, blackjack zaczął docierać do znacznie szerszej publiczności.

Jeśli jesteś niedoświadczonym graczem w blackjacka i chcesz poznać podstawy gry, ten przewodnik jest dla Ciebie!

 Cel gry i wartości kart

Gdy wejdziesz do wirtualnego stołu, na ekranie pojawi się żywy krupier, który rozdaje wszystkie karty. Zwracaj uwagę na to, co mówi krupier i staraj się nadążać za przebiegiem gry. W blackjacka na żywo z krupierem gra się dokładnie tak samo, jak w tradycyjnym kasynie.

Cel blackjacka jest prosty. Chcesz, aby łączna wartość kart była jak najbliższa 21 bez przekraczania, co jest również znane jako krach.  Doskonałą 21 można uzyskać za pomocą zaledwie dwóch kart (as wraz z 10 lub figurą). Zwykle w blackjacka gra się standardową paczką 52 kart. W zależności od kasyna online, w którym grasz, więcej niż jedna talia może zostać potasowana razem. Ważne jest, aby znać wartość każdej karty w blackjacku, aby osiągnąć ostateczny cel, jakim jest osiągnięcie 21 punktów.

Na szczęście blackjack online jest prosty pod względem cen kart. Asy są warte 11 lub 1. Walety, damy i króle są warte 10. Wszystkie pozostałe karty są równe ich wartości nominalnej. Pamiętaj, że przy stołach do blackjacka zwykle obowiązuje minimalna stawka, więc zawsze musisz postawić określoną sumę, zanim zaczniesz grać. Stamtąd możesz wybrać podniesienie stawki, pozostanie lub spasowanie w miarę rozpoczynania każdej nowej rundy.

Rodzaje gier w blackjack online

Podobnie jak w przypadku większości innych gier karcianych, istnieje wiele odmian blackjacka, które możesz wypróbować.

Pięć najpopularniejszych odmian blackjacka to:

  1. American Blackjack.
  2. Vegas Strip Blackjack.
  3. European Blackjack.
  4. Blackjack Switch.
  5. Blackjack Perfect Pairs.

 

American Blackjack

Nazywany również zwykłym blackjackiem, American Blackjack jest najpopularniejszą wersją blackjacka, w którą gra się zarówno w kasynach stacjonarnych, jak i internetowych. Różni się od European Blackjack tym, kiedy krupier otrzymuje swoją kartę własną. Jeśli kiedykolwiek grałeś ze znajomymi w „21”, to najprawdopodobniej był to American Blackjack.

Vegas Strip Blackjack

Vegas Strip Blackjack zyskało swoją nazwę od odcinka South Las Vegas Boulevard, który jest znany z ogromnej liczby słynnych hoteli i kasyn. Ta odmiana blackjack online jest najczęściej rozgrywana na Strip.

European Blackjack

European Blackjack to to samo, co American Blackjack. Jedyna różnica polega na tym, że krupier nie otrzymuje swojej karty własnej, dopóki gracz lub gracze nie podejmą decyzji, w jaki sposób wykorzystają karty, które mają przed sobą. Ta gra ma również lepszą przewagę kasyna.

Blackjack Switch

 W Blackjack Switch gra się podobnie do zwykłego blackjacka, z tą różnicą, że gracze mają dwie rozdania, w których mogą grać osobno. Gracze mają również możliwość zamiany swoich drugich rozdanych kart między dwiema rękami.

Blackjack Perfect Pairs

Blackjack Perfect Pairs to zarówno odmiana blackjacka, jak i popularny zakład dodatkowy stosowany w większości gier w blackjacka. Tutaj każdy gracz musi postawić doskonały zakład boczny na parę obok pierwotnego zakładu gry. Gdy dwie karty zostaną rozdane graczowi i krupierowi, zakład na idealną parę zostaje rozstrzygnięty, a gra toczy się dalej tak samo, jak w klasycznym blackjacku.