Puchar Króla: Gol Krychowiaka, zwycięstwo Sevilla FC w derbach stolicy Andaluzji

Betis Sevilla uległ przed własną publicznością Sevilla FC 0:2 (0:1) w środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla.

Na Estadio Benito Villamarin w derbach Andaluzji w składzie gości cały mecz zaliczył Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski cztery minuty po przerwie zdobył drugiego gola dla przyjezdnych, a jedenaście minut później zobaczył żółtą kartkę.

Wcześniej w pierwszej połowie prowadzenie dla triumfatorów ostatniej edycji Ligi Europy uzyskał celnym strzałem Duńczyk Michael Kroehn-Dehli. Miejscowi mieli doskonałą okazję na zmniejszenie strat, ale dziewięć minut przed końcem rzut karny zmarnował Ruben Castro.

Zwycięstwo 2:0 na wyjeździe praktycznie przesądza sprawę awansu do ćwierćfinału na korzyść podopiecznych Unaia Emery’ego. Rewanż, który odbędzie się 12 stycznia na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, wydaje się w tej sytuacji formalnością.