Puchar Ligi Angielskiej: Rozlosowano pary IV rundy

W środę wieczorem rozlosowano wszystkie pary IV rundy Puchar Ligi Angielskiej. Spotkania na tym etapie rozgrywek zostały zaplanowane na drugą połowę października.

Jako ostatni awans do kolejnej fazy wywalczył prowadzony przez Brendana Rodgersa Liverpool, który dopiero po rzutach karnych pokonał czwartoligowe Carlisle United (3:2). Po stu dwudziestu minutach rywalizacji było 1:1.

W kolejnej rundzie zameldował się również Southampton. Święci bez najmniejszych problemów pokonali na wyjeździe drugoligowe Milton Keynes Dons 6:0 (3:0). Bramki w tym meczu strzelali Jay Rodriguez, Sadio Mane oraz Shane Long (wszyscy po dwie).

Udział w Capital One Cup na trzeciej rundzie zakończyły między innymi takie drużyny jak Newcastle United, Tottenham Hotspur (finalista poprzedniej edycji turnieju), West Ham United, czy też West Bromwich Albion.