Puchar Polski: Arka pokonała Pogoń Siedlce

Arka Gdynia wygrała na własnym stadionie 4:1 z Pogonią Siedlce w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Kolejnym rywalem klubu z Trójmiasta będzie Chojniczanka Chojnice, która takim samym wynikiem pokonała Siarkę Tarnobrzeg.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Na listę strzelców w 11. minucie gry, wpisał się Daniel Chyła. Gospodarze zdołali wyrównać rezultat meczu, dwie minuty przed przerwą. Bramkarza rywali pokonał Rafał Siemaszko. W drugiej części spotkania zawodnicy Grzegorza Nicińskiego strzelili trzy gole. Trafienia zaliczyli Marcus Vinicius, który wykorzystał jedenastkę, a także Michał Renusz i Paweł Wojowski.

Kolejnym rywalem klubu z Gdyni będzie Zawisza Bydgoszcz. Spotkanie pierwszej kolejki 1. Ligi rozegrane zostanie 1 sierpnia.

Poza Arką i Chojniczanką, awans do 1/16 finału Pucharu Polski wywalczyły również: Wigry Suwałki, Stomil Olsztyn, Puszcza Niepołomice, Wda Świecie, Olimpia Grudziądz i Stal Stalowa Wola. Dzisiaj odbędą się jeszcze dwa mecze Pucharu Polski. Energetyk Rybnik zmierzy się z Dolcanem Ząbki, a Wisła Puławy zagra z Zagłębiem Sosnowiec.

Finał Pucharu Polski rozegrany zostanie 2 maja 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Obrońcą trofeum jest Legia.