Puchar Polski: Awans Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Nadwiślana Góra 3:0 w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. W kolejnej rundzie piłkarze Piotra Stokowca zagrają ze zwycięzcą spotkania, w którym Błękitni Stargard Szczeciński zmierzą się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

Pierwszego gola dla drużyny z Ekstraklasy strzelił Krzysztof Piątek w siódmej minucie gry. Kolejną bramkę dla gości zdobył Adrian Rakowski w 66. minucie spotkania, a wynik meczu ustalił na 3:0 Eryk Sobków, dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Dla zespołu z Lubina to pierwsza wygrana w tym sezonie. „Miedziowi” w lidze przegrali 0:2 z Koroną Kielce, a także zremisowali 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kolejnym rywalem Zagłębia będzie Jagiellonia Białystok. Mecz trzeciej kolejki Ekstraklasy rozegrany zostanie w niedzielę.

Spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się 12 sierpnia. Jeżeli Zagłębie awansuje do kolejnej rundy, zmierzy się z Jagiellonią Białystok lub Pogonią Szczecin.