Puchar Włoch: Wielkie emocje, Cionek pogrzebał szanse Modeny

Drużyna Modeny z reprezentantem Polski, Thiago Cionkiem w składzie, przegrała w rzutach karnych z Cagliari Calcio w wyjazdowym meczu 1/16 finału Pucharu Włoch i odpadła z rozgrywek. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2, a po dogrywce na tablicy rezultatów było już 4:4. Decydującej jedenastki w serii rzutów karnych nie trafił Cionek.

Modena, występująca na co dzień w Serie B, w poprzedniej rundzie Coppa Italia uporała się z inną drużyną ekstraklasy włoskiej, Palermo, ogrywając ją sensacyjnie 3:0. Teraz Cionkowi i spółce przyszło mierzyć się z Cagliari. Mecz zaczął się dobrze dla gości, bowiem dzięki bramce samobójczej Cragno wyszli oni na prowadzenie. W drugiej połowie wyrównał Conti, trafiając z rzutu karnego po faulu we własnym polu karnym Manfrediniego. Goście nie zamierzali się poddawać i ponownie prowadzili po strzale Luppiego z 68 minuty.

Kiedy wydawało się, że Modena wygra mecz w regulaminowym czasie, w ostatniej minucie wyrównał wprowadzony chwilę wcześniej Longo. Doszło więc do dogrywki, w której to powtórzył się scenariusz z pierwszych 90 minut. O wszystkim musiała więc zadecydować seria jedenastek. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Serie A i tym samym to oni zagrają w 1/8 finału Pucharu Włoch przeciwko Parmie. Warto odnotować, że decydującej jedenastki nie trafił Thiago Cionek.

***

Cagliari – Modena 4:4 po dogr. (0:1), rzuty karne: 5:4
0:1 Cragno 6 (sam)
1:1 Conti 59 (karny)
1:2 Luppi 68
2:2 Longo 90+3
2:3 Granoche 98
3:3 Longo 101
3:4 Granoche 109 (karny)
4:4 Farias 119

Rzuty karne: 5:4, awans: CAGLIARI