Puchar Anglii: „Sroki” awansowały po dogrywce

We wtorkowych powtórzonych meczach 1/32 Pucharu Anglii awans wywalczyły zespoły Sheffield Wednesday, Shrewsbury Town oraz Newcastle United.

Najdłużej o prawo udziału w kolejnej rundzie walczyli piłkarze Newcastle United, którzy dopiero po dogrywce wyeliminowali Blackburn Rovers. W pierwszym spotkaniu na St James’ Park było 1:1, a rewanżowe spotkanie na Ewood Park zakończyło się wynikiem 2:2. Potrzebna była zatem dogrywka, w której „Sroki” udowodniły swoją wyższość, wygrywając ostatecznie 4:2.

Sporo emocji było również w starciu Stoke City z Shrewsbury Town. Do przerwy „The Potters” prowadzili 2:0 i do 71. minuty wszystko układało się po ich myśli. Wówczas to ekipa „The Shrews” zaczęła odrabiać straty, by w 81. minucie objąć prowadzenie. Korzystny wynik dla gości utrzymał się do końca.

Na Kenilworth Road o awansie Sheffield Wednesday w starciu z Luton Town przesądził Atdhe Nuhiu. Napastnik z Kosowa zwycięskiego gola strzelił na początku drugiej połowy.

W następnej rundzie piłkarze Sheffield zagrają z Chelsea FC, Shrewsbury zmierzy się z Wolverhampton Wanderers, a rywalem Newcastle United będzie Watford FC.

* * * * * *
Wyniki powtórzonych spotkań 1/32 Pucharu Anglii:

Blackburn Rovers – Newcastle United 2:4 (2:2, 2:2) po dogrywce
Bramki: Armstrong 33, Lenihan 45+1 – Longstaff 1, Roberts 22, Joselu 105+3, Perez 106.
Awans: Newcastle United.

Luton Town – Sheffield Wednesday 0:1 (0:0)
Bramka: Nuhiu 46.
Awans: Sheffield Wednesday

Stoke City – Shrewsbury Town 2:3 (2:0)
Bramki: Campbell 20, 36 – Bolton 71, Okanebrihie 77, Laurent 81.
Awans: Shrewsbury Town.