Puchar Króla: Valencia CF awansowała do kolejnej rundy

Valencia CF pokonała przed własną publicznością Sporting Gijon 3:0 (0:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Dwa gole dla ekipy „Nietoperzy” strzelił Santi Mina. Hiszpański napastnik najpierw w 66. minucie wykorzystał dośrodkowanie Daniela Wassa i pokonał golkipera rywali.

Kolejne trafienie piłkarz zapisał na swoim koncie dziesięć minut później, kiedy za sprawą podania Ferrana Torresa umieścił futbolówkę w siatce. W 89. minucie Torres ustalił wynik starcia na 3:0.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów Sporting pokonał zespół z Estadio Mestalla 2:1, dlatego rewanżowe zwycięstwo dało podopiecznym Marcelino awans do ćwierćfinału.