Puchar Króla: Betis wyeliminował po dogrywce Espanyol

Betis Sewilla pokonał po dogrywce Espanyol Barcelona 3:1 (1:1, 0:1) w rewanżowym meczu 1/4 finału rozgrywek o Puchar Króla.

Na Estadio Benito Villamarin po pierwszej połowie bliżej awansu byli goście z Katalonii, którym prowadzenie zapewnił strzałem głową Brazylijczyk Leo Baptistao. Dopiero kwadrans przed końcem wyrównał mocnym uderzeniem w długi róg z pola karnego Giovani Lo Celso. Argentyńczyk wykorzystał świetne zagranie Joaquina Sancheza.

Ponieważ przed tygodniem w pierwszym starciu tych drużyn był również remis 1:1, to sędzia po upływie regulaminowego czasu gry musiał zarządzić dogrywkę. W niej grające już w osłabieniu „Papużki” pogrążyli Sergio Leon, po znakomitej indywidualnej akcji, a także po strzale z bliska Algierczyk Aissa Mandi.

„Verdiblancos” zostali w ten sposób drugimi półfinalistami bieżącej edycji Pucharu Króla. Wcześniej awans wywalczyła Valencia CF, eliminując w ćwierćfinale Getafe CF.