Raków Częstochowa nie będzie przyjmował kibiców gości na stadionie w Bełchatowie

sports news

Raków Częstochowa swoje mecze w PKO Ekstraklasie będzie rozgrywał w Bełchatowie. Prezydent tego miasta podjął decyzję, że mecze tej drużyny będą odbywały się bez udziału kibiców gości.

Raków po awansie zagra w Bełchatowie przynajmniej 10 spotkań w roli gospodarza. Wszystko ze względu na to, że stadion w Częstochowie nie spełnia wymogów licencyjnych.

W czwartek klub na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że mecze Rakowa w Bełchatowie będą rozgrywane bez udziału kibiców gości. Beniaminek zaprezentował uzasadnienie, jakie otrzymał z miasta.

„Zakaz udziału w imprezie masowej kibiców drużyn przyjezdnych uzasadniony jest względami bezpieczeństwa. Kibice drużyn przeciwnych oraz kibice drużyny Rakowa i tutejszego klubu piłkarskiego GKS Bełchatów mogą podczas spotkań piłkarskich doprowadzić do eskalacji czynów chuligańskich i przestępczych. Tak duże zgromadzenie kibiców antagonistycznie nastawionych do siebie może stanowić realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców zamieszkujących najbliższe okolice stadionu w Bełchatowie, jak i może utrudnić codzienne funkcjonowanie innym mieszkańcom miasta” – czytamy w uzasadnieniu.

W 1. kolejce PKO Ekstraklasy Raków zagra u siebie z Koroną Kielce. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 20 lipca o godzinie 15.

– Wierzymy, że mecze „Czerwono-Niebieskich” na stadionie w Bełchatowie będą prawdziwym piłkarskim świętem, a zachowanie kibiców na najbliższym spotkaniu z Koroną Kielce stanie się argumentem przy ponownym rozpatrzeniu wniosku o rozgrywanie meczów z udziałem kibiców gości – powiedział Wojciech Cygan, prezes Rakowa.

(za rksrakow.pl).

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.