Robert Pires: Arsenal to idealne miejsce dla Victora Wanyamy

Legendarny pomocnik londyńskiego Arsenalu, Robert Pires przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego zdaniem ekipa z Emirates Stadium to w tym momencie najlepsze miejsce dla pomocnika Southampton, Victora Wanyamy.

W ostatnim czasie wiele w brytyjskiej prasie pisało się o transferze 24-letniego pomocnika do lepszego klubu. W gronie potencjalnych zainteresowanych wymieniało się między innymi Chelsea, Manchester City, czy też Manchester United.

Zdaniem Francuza niezwykle utalentowany zawodnik powinien jednak przenieść się do Arsenalu, bowiem codzienna praca z Arsenem Wengerem pozwoli mu wskoczyć na jeszcze wyższy poziom czysto piłkarski.

– Wanyama jest bardzo dobrym ambasadorem kenijskiego futbolu. W Southampton wykonuje świetną robotę, ale mam nadzieję, że już wkrótce założy on koszulkę Arsenalu – powiedział Robert Pires, cytowany przez “Evening Standard”.

– On jest szybkim piłkarzem, który posiada bardzo wysokie umiejętności. Musi jednak zdobywać więcej goli. Gdy będzie to robił to wówczas stanie się zawodnikiem najwyższej klasy – dodał 42-latek.