Serie A: Inter wygrał na Stadio Matusa

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Frosinone Calcio 1:0 w pierwszym meczu 32. kolejki Serie A. Dla „Canarinich” było to czwarte spotkanie z rzędu bez wygranej.

Jedynego gola dla „Nerazzurrich” zdobył Mauro Icardi w 74. minucie gry. Argentyńczyk pokonał golkipera rywali strzałem głową, po dośrodkowaniu Ivana Perisicia. Dla 23-latka było to czternaste trafienie w tym sezonie.

Gospodarze od 81. minuty meczu musieli grać w dziesiątkę. Swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Stevanie Joveticiu obejrzał Leonardo Blanchard.

Dzięki wygranej Inter awansował na czwarte miejsce w lidze. Piłkarze Roberto Manciniego mają dwa punkty przewagi nad Fiorentiną, która w niedzielę zmierzy się z Empoli. Frosinone po porażce jest na przedostatniej pozycji w tabeli ze stratą jednego punktu do bezpiecznej strefy.