Serie A: Kolejna bramka Toniego, Hellas remisuje z Juventusem

Hellas Verona zremisował przed własną publicznością 2:2 z Juventusem Turyn w ostatniej, 38. kolejce włoskiej Serie A. Swoją 22. bramkę w sezonie strzelił w tym spotkaniu 38-letni Luca Toni.

Od początku meczu widać było, że żadna z drużyn już o nic nie gra – turyńczycy już od dłuższego czasu są mistrzami Włoch, Hellas zapewnił sobie utrzymanie w Serie A. Starcie nie obfitowało więc w akcje podbramkowego, ale jako pierwsi do siatki trafili goście za sprawą Pereyry.

Po zmianie stron kolejnego gola w tym sezonie zdobył niezawodny, doświadczony Luca Toni i było 1:1. Niecałe dziesięć minut później górą znów byli goście, a zdobywcą bramki został Llorente.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry turyńczycy mogli zakończyć to spotkanie, ale rzut karny zmarnował Carlos Tevez. Brak skuteczności zemścił się na „Bianconerich” w doliczonym czasie gry: najpierw czerwoną kartkę zobaczył Pepe, a chwilę później do remisu doprowadził Gomez.

Wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Oznacza to, że Hellas awansował na dwunastą lokatę w tabeli Serie A.