Serie A: Porażka drużyny Błaszczykowskiego

AC Fiorentina przegrała na własnym stadionie 1:3 z Lazio Rzym w meczu dziewiętnastej kolejki ligi włoskiej. Jakub Błaszczykowski występował w zespole gospodarzy do 54. minuty gry. W jego miejsce na boisku pojawił się Manuel Pasqual.

Pierwszego dla gości strzelił Balde Diao Keita pod koniec pierwszej połowy. 20-letni Senegalczyk otrzymał podanie od Filipa Djordjevicia, wbiegł z piłką w pole karne, a później wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie w lidze.

W doliczonym czasie gry, padły trzy gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Sergej Milinković-Savić, później honorową bramkę dla „Violi” zdobył Facundo Roncaglia, a wynik na 3:1 ustalił Felipe Anderson.

Po zwycięstwie, Lazio zajmuje dziewiąte miejsce w Serie A. Fiorentina jest na drugiej pozycji w tabeli. Ma jeden punkt straty do Interu Mediolan, który w niedzielę zagra z Sassuolo.

Dzisiaj w lidze włoskiej odbędzie się jeszcze jeden mecz. AS Roma podejmie u siebie AC Milan. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45.

*****

AC Fiorentina – Lazio Rzym 1:3 (0:1)
Bramka: Roncaglia 90+3 – Keita 45+1, Sergej Milinković-Savić 90+2, Anderson 90+6.