Serie B: Trzecia porażka zespołu Cionka

Modena FC przegrała na wyjeździe 0:2 z AC Ceseną w spotkaniu czwartej kolejki drugiej ligi włoskiej. Cały mecz w barwach gości rozegrał Thiago Cionek. Reprezentant Polski w drugiej części gry został ukarany żółtą kartką.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Gabriele Perico w 17. minucie spotkania. Było to jego pierwsze trafienie w barwach Ceseny. Bramkę na 2:0 zdobył Emmanuel Cascione w 69. minucie gry.

Dla Cionka był to trzeci występ w bieżących rozgrywkach. 29-letni stoper w zeszłym tygodniu został powołany do kadry na październikowe mecze z Irlandią i Szkocją.

W innym wtorkowym spotkaniu w Serie B, Brescia z Tomaszem Kupiszem w składzie wygrała 2:0 z Pro Vercelli. Polski pomocnik opuścił boisko w doliczonym czasie gry.

Inny Polak, grający w drugiej klasie rozgrywkowej, Bartosz Salamon cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Jego Cagliari pokonało na wyjeździe Virtusa Entella 3:1.

Po czterech seriach gier, na czele tabeli jest Livorno, które wygrało wszystkie mecze. Zawodnicy Christiana Panucciego mają dwa punkty przewagi nad Cagliari.