Sherwood: Nie będziemy zatrzymywać Benteke

Trener Aston Villi Tim Sherwood podczas konferencji prasowej przed meczem z Evertonem przyznał, że klub nie zamierza na siłę zatrzymywać Christiana Benteke, jeśli Belg zechce latem zmienić otoczenie.

24-letni napastnik stał się celem transferowym wielu większych niż The Villans klubów, m.in. Liverpoolu. Wszystko dzięki aż dziewięciu golom strzelonym w ośmiu kolejnych meczach.

“To dobre wieści, że ludzie znów mówią o Christianie, bo strzela gole. Jeśli zdobywa je dla nas, jesteśmy szczęśliwi. Nie mam pojęcia ile jest wart, bo nie chcę go sprzedawać. To musiałoby być jednak mnóstwo pieniędzy, żeby komukolwiek udało się go wykupić. Byłby za drogi dla wielu klubów Premier League” – podkreślił Sherwood.

“Jeśli zawodnik nie chce dłużej grać dla swojego klubu, a drużyna, o której marzy jest skłonna wyłożyć za niego odpowiednią kwotę, to uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest pozwolić na transfer” – stwierdził trener.

Christian Benteke zagrał w tym sezonie w 30 meczach Aston Villi i zdobył w nich 13 goli. Jest wyceniany na około 14 milionów euro.