Skorża: Nie będziemy grać na remis

Przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, Lech Poznań jest liderem tabeli. Do zdobycia mistrzostwa kraju „Kolejorzowi” wystarczy zdobycie punktu w niedzielnym spotkaniu z Wisłą Kraków. Trener Maciej Skorża powiedział na konferencji prasowej, że jego piłkarze w meczu z „Białą Gwiazdą” nie będą grali tak, aby zremisować – napisano na portalu poznańskiej drużyny.

– Nie zamierzamy kalkulować. Zdajemy sobie sprawę z tego, że do mistrzostwa wystarczy nam jeden punkt, ale nie zamierzmy układać taktyki na remis. To byłoby nierozsądne z naszej strony. Chcemy budować akcje i strzelać bramki. Interesuje nas tylko zwycięstwo – powiedział Skorża.

W poprzedniej kolejce, Lech pokonał na wyjeździe Górnika Zabrze 6:1. Gole dla poznańskiego zespołu strzelili Szymon Pawłowski, Kasper Hamaelaeinen (dwa), Zaur Sadajew i Darko Jevtić (dwa).

– Sezon jeszcze się nie skończył. Jesteśmy profesjonalistami i musimy dobrze wykonywać swoje obowiązki. Mistrzostwo nie jest jeszcze pewne, dlatego dla nas nic się nie zmienia. Jesteśmy w pełni gotowości na niedzielny pojedynek z Wisłą. Gramy przed własną publicznością i chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nie myślimy jeszcze o fecie po tym spotkaniu, tylko o naszym rywalu. Wisła to drużyna z bardzo dużym potencjałem, która ma w swoich szeregach wielu solidnych piłkarzy. Na pewno nie odda nam tego meczu za darmo, bez walki. Nie obchodzi nas to z jakim nastawieniem przyjadą tutaj krakowianie – dodał 43-letni trener.

Lech Poznań do tej pory zdobył tytuł Mistrza Polski sześć razy. Ostatni raz poznaniacy triumfowali w 2010 roku.