Sparingi: Górnik Łęczna wygrał z Karpatami Lwów

Górnik Łęczna w towarzyskim meczu pokonał na własnym stadionie Karpaty Lwów 1:0. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Radosław Pruchnik. 29-letni piłkarz wpisał się na listę strzelców dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania.

Górnik Łęczna zajmuje obecnie czternaste miejsce w Ekstraklasie. Ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Jego dzisiejszy rywal jest na siódmej pozycji w lidze ukraińskiej.

Pierwszą drużyną, z którą zespół prowadzony przez Jurija Szatałowa zmierzy się po przerwie na mecze reprezentacji będzie Cracovia. Spotkanie 29. kolejki Ekstraklasy odbędzie się 2 kwietnia na stadionie „Pasów”.

*****
Górnik Łęczna – Karpaty Lwów 1:0 (1:0)
Bramka: Pruchnik 43.

Podstawowy skład Górnika: Prusak – Mierzejewski, Pruchnik, Szmatiuk, Leandro – Tymiński, Nowak – Śpiączka, Bonin, Piesio – Świerczok.
W 66. minucie gry na boisku pojawili się Rodić, Nikitović, Sasin, Danielewicz, Marquitos, Bielak, Bożić, Jakubik i Bogusławski.