Stadion w Kołobrzegu europejską alternatywą dla Pogoni

sports news

W minionym tygodniu Komisja ds. Licencji PZPN ogłosiła, które kluby spełniły warunki konieczne do otrzymania licencji na sezon 2019/20. Pogoń Szczecin znalazła się wśród klubów, które zostały uprawnione zarówno do udziału w rozgrywkach ligowych, jak i europejskich.

Trwająca budowa stadionu jest oczywiście wyzwaniem w sytuacji, w której drużyna zajęłaby miejsce premiowane awansem do eliminacji europejskich rozgrywek. Dlatego też Pogoń od pewnego czasu rozważała różne scenariusze, by być gotowym na tę sytuację. – Nie ukrywam, że rozmawiamy o stadionie Kotwicy Kołobrzeg – mówił ostatnio portalowi Weszlo.com prezes klubu Jarosław Mroczek. – Mały obiekt, ale bardzo ładny, nowoczesny. Pani prezydent jest do tego pomysłu bardzo pozytywnie nastawiona.

Stadion w Kołobrzegu pomieścić może ponad 3000 widzów, dysponuje w pełni zadaszonymi trybunami oraz oświetleniem. Tuż przy obiekcie mieści się parking, dla blisko 300 samochodów oraz kilka autokarów. Odkąd otwarto nowy odcinek drogi ekspresowej S6, z centrum Szczecina do stadionu w Kołobrzegu dotrzeć można w mniej niż półtorej godziny.

– Mamy za sobą już rozmowy z PZPN-em, ZZPN-em oraz prezydent miasta Kołobrzeg, panią Anną Mieczkowską – powiedział dyrektor Pogoni, Łukasz Machiński. – Naszym zdaniem to rozwiązanie może nie idealne, ale optymalne w obecnej sytuacji. Mam na myśli aktualny etap inwestycji oraz warunki pandemii. Ważnym atutem jest oczywiście to, że Kołobrzeg jest miejscem, w którym kibicuje się Pogoni Szczecin, a kibice obu klubów są ze sobą zaprzyjaźnieni. Awans Pogoni do europejskich pucharów i mecz w roli gospodarza w Kołobrzegu byłby na pewno dużym wydarzeniem dla tego miasta. Oczywiście mamy świadomość, że najpierw do pucharów trzeba się dostać, ale po to wykonujemy wcześniej pewne ruchy, by być na to organizacyjnie przygotowanym.

W przypadku awansu Portowców do kolejnych rund, planowany jest “powrót” drużyny w roli gospodarza na nową, oddaną już do użytku, część stadionu w Szczecinie.

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.