Świderski: Czeka mnie piekielnie trudne zadanie

sports news

– Wiem, że moje życie będzie teraz wywrócone do góry nogami, przemeblowane – wyznał Piotr Świderski w rozmowie z oficjalnym serwisem PGG ROW Rybnik.

Były żużlowiec został nowym szkoleniowcem „Rekinów”, które wróciły do PGE Ekstraligi po wygraniu rozgrywek niższej Nice 1. Ligi.

– Mam pewne przemyślenia na temat pracy trenera. Wiele lat spędziłem jako zawodnik u boku rożnych osobistości świata żużla, takich jak Marek Cieślak, Piotr Baron czy Rafał Dobrucki i obserwowałem pilnie ich pracę. Najpierw patrzyłem na warsztat jako zawodnik, potem przez ostatnie dwa lata byłem obecny w żużlu wyłącznie jako obserwator. Wiem, jak to według mnie powinno wyglądać i będę się starał zrealizować to w Rybniku – podkreślił opiekun dwunastokrotnych mistrzów Polski.

– Kontuzja wymusiła na mnie przerwanie kariery, pogodziłem się z tą myślą, że nie mogę już wrócić do sportu z przyczyn zdrowotnych i zacząłem szukać innej drogi na życie. Wtedy najpierw zrodził się pomysł pracy w tv, a w międzyczasie zrobiłem kursy trenerskie. I od lutego, czy marca mogę już być trenerem. Nie spodziewałem się wprawdzie, że pierwsza oferta pracy w tym charakterze przyjdzie tak szybko i że od razu będzie to drużyna w Ekstralidze, ale może to i lepiej – zaznaczył Świderski.

– Prezesa Mrozka znam od ładnych parą lat i mam bardzo dobre zdanie. Wiem, że krążą różne legendy, ale nie uciekałem się do telefonów do innych ludzi, bo wiadomo każdy ma swoje zdanie na temat jego osoby. Ja lubię sobie wyrobić własne. To człowiek, który ma niezwykłą pasję do tego, co robi. Rzadko się zdarza, żeby prezes tak bardzo żył z drużyną – stwierdził opiekun „Rekinów”, których obecne możliwości nie są wysoko oceniane przez ekspertów.

– Zadanie, które mnie czeka jest piekielnie trudne, tym bardziej, że mamy małe doświadczenie ligowe, mamy młodziutkich juniorów. Na pewno nie będzie łatwo, ale to rzecz do zrobienia jak najbardziej – podsumował Świderski.

(za row.rybnik.com.pl)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.