T-Mobile Ekstraklasa: Lechia wywozi z Zabrza trzy punkty!

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe w meczu 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze 1:0 (0:0).

Dzięki wygranej podopieczni Jerzego Brzęczka awansowali kosztem Wisły Kraków, która ma jeszcze przed sobą mecz tej serii gier, na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Z kolei brak punktów dla Górnika Zabrze oznacza, iż zanotowali oni swoją pierwszą porażkę w bieżącym roku kalendarzowym.

* * * * * *
Tak padła bramka:

0:1 Mila
Decydującego o losach spotkania gola strzelił Mila, który wykorzystał wyśmienite prostopadłe podanie od Friesenbichlera i w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Kasprzikowi.

Zawodnik meczu: Mila
Bezapelacyjnie najlepszym graczem tego spotkania był Mila, który strzelonym golem zapewnił swojej ekipie bardzo ważne trzy punkty.

Ciekawostka meczu: Lechia Gdańsk w bieżącym sezonie ligowym oddaje średnio ponad 15 strzałów na mecz. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn grających w T-Mobile Ekstraklasie.

* * * * *
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)
Mila 78

Górnik Zabrze: Kasprzik – Słodowy (86. Skrzypczak), Danch, Szeweluchin, Gancarczyk (76. Magiera) – Sobolewski, Grendel – Madej, Gergel, Kosznik – Nowak (69. Przybylski).

Lechia Gdańsk: Budziłek – Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak (46. Leković) – Borysiuk, Vranjes – Makuszewski, Mila (94. Łukasik), Nazario – Colak (67. Friesenbichler).

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Żółte kartki: Gergel – Friesenbichler.

Czerwone kartki: Roman Gergel (90. minuta, Górnik, za dwie żółte) – Nikola Leković (90. minuta, Lechia).