Remis beniaminków w Łęcznej

Górnik Łęczna zremisował przed własną publicznością z PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:1) w meczu zamykającym zmagania trzeciej kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Takie rozstrzygnięcie w starciu dwóch beniaminków sprawia, że „Brunatni” pozostaną na czwartym miejscu w ligowej tabeli, natomiast ekipa z Lubelszczyzny awansowała na ósmą pozycję.

* * * * * *

Tak padły bramki:

0:1 Michał Mak 7′
Świetna wymiana piłki bełchatowian na połowie Górnika, znakomite zagranie Mateusza Maka i jego brat bliźniak Michał nieobstawiony w polu karnym precyzyjnie uderzył przy słupku do siatki.

1:1 Mierzejewski 40′
Efektowna akcja gospodarzy na połowie rywala, Bonin idealnie wyłożył piłkę w pole karne i tam Mierzejewski sprytnym uderzeniem w krotki róg doprowadził do wyrównania!

Zawodnik meczu: Grzegorz Bonin. Na początku może mniej widoczny, ale z każdą minutą coraz bardziej niebezpieczny pod bramką gości. Po jego akcji padła wyrównująca bramka. Po przerwie także kilka razy solidnie postraszył swoimi szarżami bełchatowian.