T-Mobile Ekstraklasa: Trzy gole w ostatnich pięciu minutach, Piast ogrywa Podbeskidzie!

Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością 3:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała w spotkaniu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wszystkie gole padły w tym meczu po 85. minucie.

Zwycięstwo nad Góralami daje gliwiczanom awans na dziesiątą lokatę w tabeli. Podbeskidzie nadal nie może być pewne gry w grupie mistrzowskiej w rundzie finałowej, zajmuje bowiem ósme miejsce.

*****
Tak padły bramki:

85′ Hebert
Po rzucie rożnym w polu karnym Podbeskidzia zrobiło się niemałe zamieszanie. Skorzystał z niego Hebert, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Sędziowie zastanawiali się, czy nie było w tej sytuacji pozycji spalonej, ale w końcu gola uznali!

87′ Osyra
Sprytnie rozegrali rzut rożny gospodarze. Dośrodkowanie w pole karne kapitalnie zgrał głową Szeliga, a Osyra zdobył gola pewnym strzałem z pięciu metrów.

90′ Wilczek
Vassiljev najpierw dał się sfaulować Kolcakowi, a potem fantastycznie dośrodkował w pole karne Górali. Tam klatką piersiową wepchnął piłkę do siatki Wilczek.

Zawodnik meczu: Kamil Wilczek
Od początku spotkania ambitnie walczył o piłkę z przodu, często był faulowany. W samej końcówce przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny, strzelając gola na 3:0.

Ciekawostka: Podbeskidzie jeszcze nigdy nie wygrało z Piastem na szczeblu ekstraklasowym.