T-Mobile Ekstraklasa: Wisła pokonana w Warszawie

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 1:0 w meczu 35. kolejki Ekstraklasy. Jedynego gola dla stołecznej drużyny strzelił Jakub Rzeźniczak w 60. minucie gry.

Dla warszawskiego klubu to trzecia wygrana z rzędu. W poprzednich dwóch spotkaniach, Legia pokonała rywali wynikiem 1:0. Dzięki zwycięstwu Legia awansowała na pierwsze miejsce w tabeli Ekstraklasy. Spotkanie dotychczasowego lidera, Lecha Poznań z Pogonią Szczecin rozpocznie się dzisiaj o godz. 18.

Warszawianie mierzyli się z Wisłą po raz trzeci w tym sezonie. W rundzie zasadniczej na stadionie przy ul. Łazienkowskiej padł remis 2:2, a w Krakowie zawodnicy Henninga Berga wygrali 3:0.

W zespole gospodarzy nie mogli wystąpić Michał Masłowski i Orlando Sa. Obaj w poprzedniej kolejce obejrzeli czwarte w tym sezonie żółte kartki.

Pierwszą dobrą okazję stworzyła Legia. Piłkę w polu karnym gości przejął Ondrej Duda, a potem minął zwodem dwóch obrońców rywali. Jego strzał z trudem obronił Michał Buchalik.

Wisła była bliska objęcia prowadzenia w 35. minucie gry. Paweł Brożek dostał podanie na wolne pole i minął Jakuba Rzeźniczaka, ale Dusan Kuciak zdołał odbić jego strzał i piłka wyszła za linię końcową boiska.

Na początku drugiej połowy Łukasz Burliga znalazł się w polu karnym, a piłka spadła pod jego nogi, ale obrońca Wisły oddał niecelny strzał.

W 57. minucie meczu, rajd prawą stroną boiska przeprowadził Michał Żyro, a Buchalik miał problem ze złapaniem dośrodkowanej przez niego piłki. Obrońcy Wisły zdołali jednak oddalić zagrożenie od własnej bramki.

Trzy minuty później Legia zdobyła bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Tomasza Brzyskiego, niepilnowany w polu karnym Jakub Rzeźniczak pokonał Buchalika.

W 73. minucie Wisła była bliska wyrównania. Guerrier doszedł do prostopadłego podania i minął Kuciaka, ale nie był w stanie oddać celnego strzału. Później uderzył Semir Stilić, ale piłka odbiła się od Igora Lewczuka i wyszła za linię końcową placu gry.

Obie drużyny rozegrają w tym sezonie jeszcze dwa mecze. Rywalami Wisły będą Śląsk Wrocław i Lech Poznań, a Legia zmierzy się z Lechią Gdańsk i Górnikiem Zabrze.

* * * * * *
Tak padła bramka:
60′ Rzeźniczak

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego, niepilnowany w polu karnym gości Jakub Rzeźniczak pokonał Michała Buchalika.

Zawodnik meczu: Rzeźczniak
Obrońca Legi strzelił jedynego gola w tym meczu. W następnym spotkaniu, warszawski zespół będzie musiał sobie radzić bez niego, bo 28-letni stoper dostał ósmą żółtą kartkę w bieżących rozgrywkach.

Ciekawostka meczu: Legia Warszawa jest jedynym klubem w T-Mobile Ekstraklasie, który nie stracił gola w doliczonym czasie gry. Bramkarze „Białej Gwiazdy”, aż sześciokrotnie musieli wyciągać piłkę z siatki po dziewięćdziesiątej minucie spotkania.