Tim Sherwood: Priorytetem jest zatrzymanie Benteke

Szkoleniowiec Aston Villi Tim Sherwood przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż nadrzędnym celem klubu na chwilę obecną jest zatrzymanie w drużynie na kolejny sezon Christiana Benteke.

Ostatnio wiele miejsca w brytyjskiej prasie poświęcano na spekulacje dotyczące przyszłości 24-letniego Belga w ekipie z Birmingham. Mówiło się wówczas, iż chciałby on już teraz zmienić otoczenie piłkarskie na takie, które zagwarantuje mu grę o wyższe cele.

– Nie ukrywam, że zatrzymanie Christiana Benteke na kolejny sezon jest naszym głównym celem – stwierdził były opiekun Tottenhamu Hotspurs. – Poza tym uważam, że zmiana barw klubowych tuż przed Mistrzostwami Europy nie jest najlepszym pomysłem – kontynuował.

– Może przecież stać się on tylko i wyłącznie graczem rezerwowym i wypaść definitywnie z reprezentacji Belgii, która jest w gronie kandydatów do ostatecznego zwycięstwa we francuskim turnieju – dodał Anglik.

W bieżącym sezonie ligowym były piłkarz KRC Genk rozegrał 27 meczów w Premier League. Strzelił w nich 12 goli oraz zanotował dwie asysty.