Tom Hateley: Jesteśmy w trudnej sytuacji

– Dobrze, że mieliśmy dłuższą przerwę, bo mogliśmy spokojnie przepracować ten okres z nowym trenerem. Dużo czasu poświęcamy taktyce, żeby grać tak, jak tego byśmy chcieli – przyznał w swoim ostatnim wywiadzie zawodnik Śląska Wrocław, Tom Hateley.

– Punkty w następnych meczach są dla nas bardzo ważne. Jesteśmy w trudnej sytuacji i powoli musimy się z niej wygrzebać. Małym krokiem do tego będzie wyjazd do Poznania i wywalczenie korzystnego rezultatu – stwierdził pomocnik Trójkolorowych, cytowany przez „slaskwroclaw.pl”.

– Dobrze, że mieliśmy dłuższą przerwę, bo mogliśmy spokojnie przepracować ten okres z nowym trenerem. Dużo czasu poświęcamy taktyce, żeby grać tak, jak tego byśmy chcieli. W tym momencie bardzo ważna jest dla nas ofensywa – kontynuował.

– Na treningach ćwiczymy setki stałych fragmentów. Pracujemy nad grą w powietrzu w różnych sektorach boiska, bo to musimy poprawić. Chcemy być groźni w polu karnym, stwarzać okazje i je wykorzystywać. Wszyscy w zespole są pewni, że jeśli nadarzy się taka okazja, to ją wykorzystamy – dodał.

Śląsk Wrocław po 28. kolejkach w ligowej tabeli plasuje się na odległym piętnastym miejscu. Jak do tej pory podopieczni Mariusza Rumaka zgromadzili na swoim koncie dwadzieścia osiem punktów. Do bezpiecznej strefy tracą dwa „oczka”.