Typy Ekstraklasa: Lech Poznań – Śląsk Wrocław

Typy na mecz 29. kolejki Ekstraklasy, w którym Lech Poznań podejmować będzie zespół Śląska Wrocław.

Podobnie jak w pierwszym piątkowym spotkaniu, o którym pisaliśmy tutaj, w Poznaniu również staną naprzeciwko siebie drużyny, z których jedna ma już zapewniony udział w grupie mistrzowskiej, a druga jest pewna walki o pozostanie w gronie zespołów Ekstraklasy na kolejny sezon. Obie ekipy walczą jednak o jak najlepszy bilans punktowy przed jego zmniejszeniem o połowę.
Gospodarze coś nie potrafią odnaleźć swojego rytmu gry. Poznańska Lokomotywa co prawda nie ma teraz takiej mocy jak miała w środkowej fazie rundy jesiennej. Kontuzje jednak mocno osłabiły mistrza Polski z poprzedniego sezonu i po ostatniej porażce z Legią już chyba tylko niepoprawni poznańscy optymiści, mają jeszcze nadzieję na obronę mistrzowskiego tytułu przez Kolejorza.

W Śląsku po zmianie trenera na Mariusza Rumaka widać poprawę w grze zespołu. Efekty powinny być lepiej widoczne w trakcie fazy spotkań o utrzymanie, czyli rozgrywek w grupie spadkowej.
Śląsk z ostatnich 5 meczy w Poznaniu przeciwko Lechowi, w czterech przypadkach wracał na tarczy. Nie wiemy czy tym razem także czeka Śląska solidne lanie w Poznaniu. Raczej pachnie nam tutaj bramkowym remisem (kurs 5.00), chociaż remis na pewno nie zadowoli ani gospodarzy ani gości. Dlatego tym razem zagramy także trochę bardziej bezpiecznie, ponieważ ani jedni ani drudzy nie bardzo mają już czego bronić i powinni dążyć do strzelenia choćby jednej bramki swoim rywalom.

Ekstraklasa, godz.20:30, Lech Poznań – Śląsk Wrocław, typ: BTS, kurs: 2.00

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.