Typy Ekstraklasa: Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin

Typy na mecz 29. kolejki Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze podejmować będzie zespół Pogoni Szczecin. W październiku w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł remis 1:1.

Do końca rundy zasadniczej i podziału na grupę mistrzowska i grupę spadkową pozostały dwie kolejki Ekstraklasy. Na piątek zaplanowane są dwa mecze Ekstraklasy. Najpierw, bo o godz.18:00 na boisko stadionu przy ul. Roosevelta 81 wybiegną piłkarze ostatniego w tabeli Górnika Zabrze i zajmującej 4. miejsce Pogoni. Wiemy już na pewno, że gospodarze zagrają w grupie spadkowej, natomiast goście zapewnili sobie udział w grupie mistrzowskiej. Oba zespoły walczą o jak największy dorobek punktowy przed jego podziałem o połowę.
Ciężko przypuszczać aby ten mecz był jakimś porywającym piłkarskim pojedynkiem. Trener Pogoni Czesław Michniewicz preferuje w meczach wyjazdowych defensywną taktykę z szybkimi wyjściami do ataku z kontr. Defensywa Portowców w ostatnich trzech meczach nie stanowiła już takiego monolitu jak we wcześniejszych spotkaniach rozegranych w Ekstraklasie. Pogoń straciła bowiem aż 6 bramek w meczach z Ruchem, Zagłębiem i Cracovią. Ze składu Portowców (do końca sezonu) z powodu kontuzji stopy wyleciał Jakub Czerwiński. I jest to na pewno duże osłabienie zespołu Michniewicza, ponieważ Czerwiński pomimo pomyłek, jakie mu się ostatnio zdarzały w trakcie meczy, stanowił jednak silny punkt środka obrony Portowców. Zastąpi kto, któryś z Sebastianów, tzn. Murawski albo Rudol.
To osłabienie Pogoni będą chcieli wykorzystać zawodnicy Górnika, ponieważ do 15. Śląska tracą już 4 punkty. Dzięki przerwie na reprezentacje trener Żurek mógł trochę dłużej popracować ze swoją drużyną i to powinno w końcu przynieść oczekiwany przez wszystkich w Zabrzu pozytywny efekt w postaci zwycięstwa, którego Zabrzanie nie doświadczyli od 18 grudnia 2015 r.
I chociaż kusi nas, aby zagrać tutaj na zwycięstwo Górnika po kursie 2.80, bo każda, nawet najgorsza passa kiedyś się w końcu kończy, to zagramy jednak bezpieczniej, bo na BTS. Powodzenia!

Ekstraklasa, godz.18:00, Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin, typ: BTS, kurs: 1.80

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.