Typy Ekstraklasa: Termalica B-B. – Górnik Zabrze

Typy na mecz 37. kolejki Ekstraklasy, w którym Termalica podejmować będzie zespół Górnika Zabrze.

W minionej kolejce niewiele nam brakło do tego aby nasz typ się sprawdził. Spora w tym zasługa obu bramkarzy: Pawełka i Miśkiewicza. Dzisiaj ostatnia 37. kolejka Ekstraklasy. W sobotę swoje mecze rozgrywa grupa spadkowa. Jednego spadkowicza już poznaliśmy, została nim drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przypadek tego zespołu pokazał jak ważne jest w piłce i w ogóle w sporcie nastawienie mentalne i psychika. Zamieszanie z Lechią Gdańsk, odwołaniami od komisji ligi, itd. spowodowały, że ostatecznie w grupie mistrzowskiej zagrała Lechia, a w spadkowej Podbeskidzie. To musiało zostać w głowach piłkarzy trenera Roberta Podolińskiego. Lechia walczyć jutro będzie o europejskie puchary w bezpośrednim pojedynku z Cracovią, a Podbeskidzie bo klęsce z Łęcznej zostało zdegradowane. Dzisiaj piłkarze z Bielska żegnając się z Ekstraklasą zagrają z Wisłą Kraków, która jest liderem grupy spadkowej i na takim miejscu najprawdopodobniej pozostanie po tym meczu. Szkoda, że Bielsko-Biała traci Ekstraklasę, ponieważ ta społeczność i ten klub zasługuje na najwyższą klasę rozgrywkową.

Wracamy do naszego typu na dzisiaj. Termalica bardzo szczęśliwie zapewniła sobie Ekstraklasowy byt. Samobójcza bramka Tarasovsa w 80 min meczu w Białymstoku zagwarantowała Termalice pozostanie w Ekstraklasie. Dzisiaj do Niecieczy przyjeżdża zespół z Zabrza. Górnicy mają jeszcze szansę na utrzymanie, ale nie wszystko zależy od nich. Zespołowi z Łęcznej, który korespondencyjnie rywalizuje z Zabrzanami o pozostanie w lidze wystarczy remis we Wrocławiu. Mamy nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się w czysto sportowej rywalizacji. Trener Mariusz Rumak i jego piłkarze podkreślali, że nie będzie odpuszczania nogi w tym ostatnim meczu i że zależy im na zajęciu 9. miejsca w lidze.
Trener Górnika Jan Żurek bardziej już nie może zmotywować swoich piłkarzy. Od wygranej w ostatniej kolejce z Koroną dzieliło Górnika kilka centymetrów szczęścia (strzał w słupek). Dzisiaj nawet wygrana w Niecieczy, może nie zagwarantować Górnikowi pozostania w Ekstraklasie. Spadek tak zasłużonego klubu jak Górnika, na którego mecze na wyremontowany stadion w Zabrzu przychodzi prawie 20.000 kibiców, byłby dużą stratą (również marketingową) dla polskiej ligowej piłki nożnej. Napastnicy Górnika muszą jednak w końcu trafić do bramki rywali! Sądzimy, że piłkarze z Zabrza przy wsparciu swoich kibiców, którzy w dużej liczbie pojawią się w Niecieczy, wygrają to spotkanie. Gramy na zwycięstwo gości podpierając nasz typ zwrotem w przypadku remisu. Bardziej odważnym polecamy zagrać na czystą dwójkę po kursie 2.36. Powodzenia!

Ekstraklasa, godz. 15:30, Termalica B-B. – Górnik Zabrze, typ: Górnik (remis, nie ma zakładu), kurs: 1.60

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.