Typy Ekstraklasa: Wisła Kraków – Piast Gliwice

Typy na mecz 26. kolejki Ekstraklasy, w którym Wisła Kraków podejmować będzie Piasta Gliwice.

Dzisiaj w Krakowie przy Reymonta 22 spotkają się zespoły z przeciwnych biegunów ligowej tabeli Ekstraklasy. Biała Gwiazda ma coraz mniej szans na wygrzebanie się z grupy spadkowej. Do ósmej Jagiellonii traci już 8 punktów, chociaż ma jeden zaległy mecz z Koroną, który ma zostać rozegrany we wtorek 8 marca.

Zarządzający Wisłą Kraków wykonują paniczne ruchy, które ciężko jest zrozumieć kibicom Wisły. Zwolnienie trenera Pawłowskiego po 3 meczach, w których Wisła zdobyła zaledwie 1 punkt ma poskutkować efektem „nowej miotły”. Czy tak będzie, mamy wątpliwości ponieważ tymczasowo zespół prowadzi były asystent, czyli Marcin Broniszewski. Po co w ogóle w takim razie zatrudniano w Krakowie Tadeusza Pawłowskiego? Do zespołu dołączył Rafał Wolski, który już zdarzył zanotować asystę w meczu przeciwko Podbeskidziu. Cóż z tego, skoro defensywa Wisły nie potrafiła skutecznie zagrać na zero z tyłu i Wisła przegrała mecz z Góralami. Widoczny był brak Arka Głowackiego, który musiał pauzować za kartki.
Ostatni odwołany mecz Wisły z Koroną ze względu na stan murawy w Kielcach, powinien podziałać na korzyść krakowskiej drużyny, ponieważ Wiślacy mieli więcej czasu na spokojne treningi i przygotowanie się do kolejnego „meczu o życie”, jakie dzisiaj rozegrają z Piastem.

Piast, też bardzo słabo zaczął rundę wiosenną, bowiem w 3 meczach zdobył zaledwie 2 punkty i stracił fotel lidera Ekstraklasy. W przypadku wygranej z Wisłą oraz zaległego spotkania ze Śląskiem, które odbędzie 8 marca, Piastunki mogą odzyskać pierwsze miejsce w tabeli, ponieważ Legia wstydliwie przegrała 3:0 w Niecieczy z Termalicą.
Nie odważymy się jednak typować zwycięscy tego meczu, bowiem oba zespoły mają wystarczająco dużo motywacji, aby walczyć o pełną pulę. Żeby zgarnąć 3 punkty, trzeba jednak strzelać bramki, a w tej kwestii w obu zespołach coś w końcu drgnęło po zimowej przerwie. Dlatego zagramy na btts bramkowy. Powodzenia.

Ekstraklasa, godz. 20:30, Wisła Kraków – Piast Gliwice, typ: Obydwa zespoły strzelą – TAK, kurs: 1.80

Zmień bukmachera na BETANO. Kliknij TUTAJ i odbierz swój bonus.