Typy koszykówka: Leyma Coruna – Melilla

Półfinał fazy play off hiszpańskiej LEB Oro i czwarty mecz pomiędzy zespołami Leyma Basket Coruna i Club Melilla Baloncesto. Po dotychczas rozegranych spotkaniach, w serii do trzech zwycięstw, Leyma prowadzi 2-1.

Melilla przystępowała do play off z drugiej pozycji po rundzie zasadniczej, Leyma Coruna z piątego miejsca w tabeli (play offy rozgrywane są pomiędzy zespołami z miejsc 2-9, najlepszy awansuje do ligi ACB, pierwsza po rundzie zasadniczej Palencia uzyskała bezpośredni awans).

Dla drużyny gości nie ma już miejsca w tym spotkaniu na kalkulacje, nie ważne jak, ale ten mecz muszą wygrać, chcąc zachować jeszcze szanse na awans do finału. Dużą niespodzianką byłoby odpadnięcie Melilly na tym etapie, ale przede wszystkim w tak łatwy sposób. To drużyna, która dzięki kadrze jaką posiada jest głównym faworytem do wygrania play off. Fajnie zbudowana drużyna przez trenera Alejandro Alcobe, potrafił stworzyć bardzo zgrany kolektyw, aż dziewięciu zawodników z ponad lub blisko 10 punktowymi średnimi zdobyczami na mecz. Przez cały sezon prezentowali się bardzo solidnie, więc teraz kiedy potrzebują zwycięstwa, muszą wrócić do swojej gry. W ostatnim meczu z Leymą przegranym 82-71, prowadzili z gospodarzami bardzo wyrównaną grę do połowy czwartej kwarty, końcówkę meczu zagrali na słabiutkiej skuteczności i stąd ta porażka, przy większej koncentracji to oni powinni wyjść zwycięsko z tej potyczki.

Na pewno jest w nich taka sportowa złość za tak przegrany mecz i jak podkreślają, już dzisiaj będą chcieli zrewanżować się rywalom. W każdym z meczów z Leymą byli stroną dominującą i jeżeli tylko będą potrafili potwierdzić swoją wyższość przez zdobycze punktowe, muszą w dzisiejszym meczu pokonać gospodarzy.

LEB Oro Hiszpania: Leyma Coruna – Melilla, typ: 2 (-2,5), kurs: 1.76.

Każdy – Ty również! – musi mieć konto w Bet365!
Otwórz konto w bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.