Typy koszykówka: Lokomotiv Kubań – Nymburk

W lidze VTB dojdzie do spotkania sąsiadów w tabeli, piąty Lokomotiv na własnym parkiecie będzie gościł szóstą ekipę z Nymburka. Zdecydowanym faworytem tej potyczki będzie ekipa rosyjska, porównując składy, statystyki wszystkie argumenty są po stronie zespołu z Krasnodaru.

Jeżeli tylko Loko podejdzie do tego meczu na pełnej koncentracji, nie powinni zostawić żadnych złudzeń na dobry wynik Nymburkowi. Zresztą gospodarze nie mogą sobie pozwolić na wpadkę, cały czas muszą walczyć o jak najwyższą pozycję w lidze VTB (pierwsze miejsce wydaje się być zarezerwowane dla CSKA), a wyprzedzające go na chwilę obecną ekipy Zenita, Chimki i Unicsu nie przegrywają, więc nie mogą tracić kontaktu z czołówką.

Dla Nymburka priorytetem jest teraz Puchar Europy FIBA, już w środę będą gościli ekipę z Sofii. Po trzech porażkach z rzędu, są na trzeciej pozycji w grupie i nie mogą sobie już pozwolić na kolejną przegraną w pucharze. Nie dość, że muszą wygrać, to jeszcze jak największą różnicą, ponieważ liczba małych punktów będzie niezwykle istotna w tej wyrównanej grupie, gdzie jeszcze każda ekipa ma szanse na awans. Trener Czechów Ronen Ginzburg podkreśla, że środowy mecz jest dla nich w tej chwili najważniejszy, w spotkaniu z Lokomotivem ma dać szanse zmiennikom i młodszym zawodnikom na ogranie się z tak silnym przeciwnikiem. Nie chce ryzykować ewentualnych urazów kluczowych graczy mając za dwa dni bardzo ważne dla klubu spotkanie. Lokomotiv jest w lepszej sytuacji, bo kolejny mecz zagra dopiero w piątek, w Eurolidze z Crveną.

Liga VTB – godz.18.00, Lokomotiv Kubań – Nymburk, Typ: 1 (-13,5), Kurs: 1,71.

Każdy – Ty również! – musi mieć konto w Bet365!
Otwórz konto w bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.