Typy na Bundesligę: Schalke 04 – FC Augsburg

Forma:

Schalke prezentuje w ostatnim czasie bardzo chwiejną dyspozycję, nawet w ramach jednego spotkania. Potrafi zagrać kapitalne pierwsze 45 minut jak z Leverkusen i katastrofalne drugie. Potrafi w żenującym stylu przegrać w Ingolstadt, ale też i bez wielkiego kłopotu ograć dobrze ostatno spisujący się Hannover. Teraz już nie ma wymówek, nadszedł money time i Schalke musi wreszcie pokazać swoją lepszą twarz przez całe 90 minut, jeśli marzy jeszcze o przegonieniu Borussii Mönchengladbach w walce o czwarta lokatę. Kilka atutów gospodarze po swojej stronie mają, bo nieźle w środku pola spisuje się para: Goretzka – Hojbjerg, dobrą dyspozycję na finiszu sezonu prezentuje Choupo-Moting, a na kapitalny zryw w każdej chwili stać Sane.

Augsburg najgorsze ma już za sobą. 10 punktów w ostatnich 4 meczach sprawiło, że utrzymanie jest już na wyciągnięcie ręki, a przede wszystkim Augsburg nie gra już pod wielką presją wyniku, tym bardziej, że w ostatniej kolejce za rywala będzie miał w domu grający już praktycznie też o nic Hamburg. Wrażenie robi jednak fakt, że Augsburg w trzech ostatnich meczach nie stracił gola. Kapitalnym wzmocnieniem okazał się Finnbogason, który strzela mnóstwo goli, świetnie w tych ostatnich meczach prezentuje się też Koreańczyk Koo. Zapowiada się zatem trudny mecz i to dla obu stron.

Sprawy kadrowe:

Schalke przystapi do tego meczu w zasadzie bez żadnych większych zmartwień, bo urazy i wykluczenia dotyczą jedynie graczy drugiego planu, takich jak Giefer, Sam czy Uchida. Już dawno Breitenreiter nie miał takiego komfortu przy wyborze podstawowego składu. W Augsburg nowych urazów też nie ma, ale brak Essweina czy Verhaegha, czyli nominalnie całej prawej strony, może stanowić dla Weinzierla jakiś kłopot w tym spotkaniu.  Poza tym na drobne dolegliwości w trakcie tygodnia narzekali jeszcze Caiuby i Klavan i ewentualny brak któregokolwiek z nich, byłby już sporym problemem.

Typ:

Augsburg to drużyna obcego boiska. Z 9 wygranych w tym sezonie aż 6 miało miejsce na obcych boiskach. Z pewnością więc postawi gospodarzom twarde warunki. Zakładam jednak, że to gospodarze będą mieć mocniejszą motywację w tym spotkaniu. Przemawia do mnie też paradoksalnie seria meczów Augsburga bez straconego gola. Kiedyś taka passa musi się skończyć i byłbym zdziwiony, gdyby nie zakończyła się właśnie teraz, bo przecież Augsburg, przy uznaniu ich klasy, to jednak nie Bayern, by w nieskończoność grać na zero z tyłu. Problem Schalke zaczyna się często po stracie gola. Cały misternie nakreślony plan taktyczny nagle się wtedy załamuje, dlatego istotne w tym spotkaniu będzie to, by gospodarze wyszli na prowadzenie. Zakładam, że będzie to zażarty i wyrównany  mecz, ale o tę jedną bramkę lepsi będą na końcu gospodarze. Dokładnie o jedną.

Schalke 04 – FC Augsburg, 07.05.16 (sobota), godz. 15:30

Typ: 1 (gospodarze dokładnie jednym golem), kurs: 4.00, stawka: 25 zł