Typy na ME w piłce ręcznej: Norwegia vs Chorwacja

W meczu o brązowy medal zmierzą się ze sobą drużyny Norwegii i Chorwacji. Obie ekipy grały ze sobą w eliminacjach do ME. Każda z nich wygrała przed własna publicznością.

Los skojarzył je ze sobą także w pierwszej fazie turnieju rozgrywanego w Polsce. W drugiej kolejce grupy B lepsza okazała się drużyna Norwegii wygrywając 34:31. Jak będzie w niedzielne popołudnie w Tauron Arenie Kraków?
Na podstawie tego, co zaprezentowały oba zespoły w meczach półfinałowych, więcej szans dajemy Skandynawom. Chorwaci w pojedynku z Hiszpanią – zwłaszcza w drugiej połowie – sprawiali wrażanie, jakby opadli już z sił. Szczególnie lider zespołu Domagoj Duvnjak nie był już tak skuteczny w obronie, a momentami miał wręcz trudności z poruszaniem się po boisku. Chorwaci nie potrafili odrobić 4 bramek straty po pierwszej połowie, więc w niedzielnym finale zagrają Hiszpanie przeciwko Niemcom. Na temat tego meczu możecie przeczytać tutaj.

Siłą obu zespołów są szybkie wznowienia i kontrataki. Zawodnicy obu drużyn bardzo dużo i szybko biegają do przodu. Przekonali się o tym także Polacy. To będzie już ostatni mecz na turnieju dla obu ekip więc można się spodziewać, że zawodnicy po obu stronach będą walczyć do upadłego. Ciekawi jesteśmy pojedynku szybkich skrzydłowych Norwegii: Jornsena i Kristensena oraz dobrze nam znanych w Polsce: Ćupića i Strleka. Obrotowi w obu ekipach także będą musieli włożyć dużo wysiłku, aby wypracowywać sobie dogodne pozycje rzutowe. To będzie także pojedynek rozgrywających w obu ekipach. W Norwegii doskonale spisywali się dotychczas na ME: Sagosen, Tonnesen, Hansen, O’Sullivan, czy Mammelund. W Chorwackiej drużynie obok Kopljara i Duvnjaka, na wyróżniającego się zawodnika w tym meczu zapewne będzie chciał także zapracować dysponujący piekielnie silnym rzutem z drugiej linii Ivan Sliśković. Wydaje nam się, że bardziej głodni medalu i zdeterminowani będą Norwegowie, którzy mają coś do udowodnienia po tym jakże fantastycznym meczu półfinałowym z Niemcami, które zostało ocenione, jako najlepsze na tych mistrzostwach.
Nasz typ na to spotkanie to:

ME w piłce ręcznej mężczyzn, godz.15:00, Norwegia – Chorwacja, typ: 1, kurs: 2.75

Każdy – Ty również! – musi mieć konto w Bet365!
Otwórz konto w bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.