Typy Premier League: Manchester United – Leicester

Kolejnym meczem, któremu się przyjrzymy będzie spotkanie United z Leicester, na tę chwilę Manchester zajmuje 6. miejsce, natomiast Lisy są liderem tabeli i dzieli ich krok od wygrania ligi.

Dziś ważny mecz dla podopiecznych Louisa Van Gaala, zawsze na mecze z liderem motywacja jest jeszcze większa niż na inny mecz ligowy (no chyba, że są to derby), ten mecz może ich przybliżyć do ewentualnego udziału w Lidze Mistrzów, aczkolwiek są to tylko matematyczne szanse raczej, prędzej może im to zapewnić udział w rundzie grupowej Ligi Europy.
Lisy najprawdopodobniej wygrają tę ligę, tak naprawdę wystarczy, że Koguty nie wygrają jutro na Stamford Bridge. Dlatego dziś jeśli nie wygrają nikt im głowy nie urwie, udział w Lidze Mistrzów i tak mają już zapewniony. Przegrali w tym sezonie zaledwie trzykrotnie – dwa razy z Arsenalem i raz z Liverpoolem, dlatego porażka na Old Trafford wcale wstydem nie będzie, w dodatku że zabraknie najlepszego strzelca Lisów – Vardy’ego; strzelec 22 bramek pauzuje za czerwo. W Manchesterze bez osłabień – zabraknie tylko Schweinsteigera. W poprzednim sezonie United wygrało 3:1, tylko, że to było całkowicie inne Leicester, ale dziś mam nadzieję wykorzystają brak Vardy’ego w składzie i atut własnego boiska i zbliżą się do gry w europejskich pucharach, pokonując dziś lidera na Old Trafford.

godz. 15:05, Man. United – Leicester, typ: 1, kurs: 1.95, bet365