Tyski stadion zyska nową murawę przed MŚ U-20

sports news

Murawa na Stadionie Miejskim w Tychach zostanie wymieniona. Taką decyzję podjęły FIFA i Polski Związek Piłki Nożnej – poinformował GKS Tychy na swojej oficjalnej stronie.

Po wykonaniu kompleksowych badań organizatorzy Mistrzostw Świata U-20 zdecydowali się na takie rozwiązanie. Eksperci z międzynarodowej federacji dokładnie zmierzyli zarówno twardość, gęstość trawy, jak i zrywalność darni.

– Stan murawy ma ogromny wpływ na jakość gry piłkarzy, ich wydajność, wydolność oraz w głównej mierze kontuzje i bezpieczeństwo. Niestabilna murawa zwiększa szanse i ryzyko wystąpienia kontuzji u zawodników, co może doprowadzić do odwołania meczu, a w rezultacie zakończyć się fiaskiem całego turnieju, narażając PZPN, FIFA oraz Miasto Tychy na nieodwracalną stratę wizerunku i zaufania – głosi oświadczenie.

– Warto zaznaczyć, że ze względu na rangę wydarzenia, jakimi są Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 oraz przyjęte wysokie standardy turnieju, obserwuje się wśród piłkarzy, trenerów, kibiców oraz mediów rosnące oczekiwania w odniesieniu do muraw – dodano w uzasadnieniu.

Instalacja nowej murawy została przewidziana od 28 kwietnia do 10 maja. W związku z tym, zmianie ulegnie data rozegrania ostatniego meczu w tym sezonie na Stadionie Miejskim. Spotkanie GKS Tychy – GKS Jastrzębie odbędzie się innym terminie.

(za gkstychy.info)

Serwis Sports-News dostarcza Sportowa Agencja Informacyjna ASInfo.

UWAGA! PZBUK zmienia bonus startowy dla nowych graczy. Od teraz możecie skorzystać z promocji "Zamień 200 zł na 500 zł!"

Jest to najwyższy asymetryczny bonus od depozytu w Polsce! Każdy klient po wpłacie 200 zł otrzyma w sumie 500 zł na grę w zakładach sportowych.

Bonus przyznawany jest w zależności od wysokości dokonanego depozytu, według założenia, że wartość bonusu stanowi 150% wpłaconego depozytu powyżej kwoty 100 zł . Maksymalna wartość depozytu uprawniająca do uzyskania bonusu wynosi 200 zł.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z promocji?

Przede wszystkim zarejestruj się w PZBUK klikając TUTAJ. Następnie musisz zweryfikować swój numer telefonu i dokonać depozytu w wysokości minimum 100 zł oraz aktywować bonus podczas depozytu.

Nie czekaj, tylko skorzystaj z promocji! Kliknij TUTAJ, aby założyć konto w PZBUK.

Add Comment

Click here to post a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.