Ukraina: Dynamo wciąż niepokonane, Teodorczyk wszedł z ławki

Wołyń Łuck przegrał u siebie z Dynamem Kijów 1:3 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 20. kolejki ukraińskiej Premier League.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, po tym jak rzut karny wykorzystał Rumun Bicfalvi. Stołeczna drużyna odpowiedziała skutecznie po zmianie stron, zdobywając trzy gole w niespełna siedem minut.

Najpierw dwukrotnie do siatki rywali trafił Artem Kraweć, a szesnaste zwycięstwo w sezonie przypieczętował Witalij Bujalski. Na ostatnie dwanaście minut w ekipie gości na murawie pojawił się Łukasz Teodorczyk, zmieniając autora dwóch goli dla Dynama.

Po tej wygranej niepokonani dotąd podopieczni Serhija Rebrowa umocnili się na pozycji lidera z przewagą pięciu punktów nad Szachtarem Donieck. Wołyń doznał dziewiątej porażki i jest siódmy. Do zakończenia sezonu pozostało sześć kolejek.