Vanhaezebrouck: Pożegnaliśmy się w dobry sposób

Trener KAA Gent Hein Vanhaezebrouck był ogólnie zadowolony z postawy swoich podopiecznych w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko VfL Wolfsburg.

Popularne „Bawoły” na Volkswagen Arena uległy „Wilkom” 0:1 i odpadły z dalszej rywalizacji, niemniej pozostawiły po sobie lepsze wrażenie, aniżeli po pierwszym meczu z wicemistrzami Niemiec, w którym przegrali przed własną publicznością 2:3.

– Były momenty, w których mieliśmy swoje okazje na zdobycie bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy. Byliśmy dobrze zorganizowani i powinniśmy pierwsi zdobyć gola. Jeśli udałoby się to nam, być może ten mecz byłby inny – przyznał Vanhaezebrouck cytowany przez oficjalną stronę UEFA.

– Tak czy inaczej zaprezentowaliśmy się dobrze. Chcieliśmy szybko strzelić gola i stworzyliśmy sobie do tego okazje. W drugiej połowie podjęliśmy większe ryzyko i zaatakowaliśmy większą ilością zawodników, ale przez to właśnie straciliśmy gola, który był kluczowy – kontynuował opiekun ubiegłorocznych mistrzów Belgii.

– Graliśmy lepiej niż u siebie i nie straciliśmy bramek w taki łatwy sposób, jak w pierwszym spotkaniu. Było całkiem OK. Pożegnaliśmy się w dobry sposób. Ten sezon na pewno doda nam pewności siebie w przyszłości – podsumował Vanhaezebrouck.