Złoty Puchar CONCACAF: Jamajka i Meksyk w finale

Jamajka pokonała Stany Zjednoczone, a Meksyk Panamę w półfinałowych meczach Złotego Pucharu CONCACAF. Finał turnieju rozegrany zostanie na Lincoln Financial Field w Filadelfii w poniedziałek o 1:30 polskiego czasu.

Pierwszego gola dla Jamajki w spotkaniu ze Stanami Zjednoczonymi zdobył Darren Mattocks w 31. minucie gry, po podaniu Kemara Lawrence’a. Pięć minut później, drugie trafienie dla „The Reggae Boyz” zaliczył Giles Barnes. Zawodnicy Jurgena Klinsmanna zdołali strzelić jedynie bramkę honorową. W 48. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Michael Bradley.

Drugi mecz półfinałowy zaczął się źle dla Panamy. W 25. minucie spotkania, czerwoną kartkę za uderzenie rywala łokciem w twarz, obejrzał Luis Tejada. Później, mimo gry w osłabieniu, drużyna prowadzona przez Hernana Gomeza zdołała strzelić gola. W 57. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Roman Torres. Wynik 1:0 utrzymywał się do dziesiątej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Anders Guadrado. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 2:1 w ostatniej minucie pierwszej części dogrywki, również po strzale z jedenastu metrów.

Jamajka do tej pory nigdy nie awansowała do finału Złotego Pucharu CONCACAF. W 1993 roku zdobyła brązowy medal. Meksyk ma na swoim koncie sześć triumfów w turnieju. „El Tri” tylko raz nie udało się wygrać meczu finałowego.