Copa Libertadores: Historyczny finał Tigres UANL

Tigres UANL pokonał u siebie Internacional Porto Alegre 3:1 w rewanżowym spotkaniu półfinałowym rozgrywek Copa Libertadores. Meksykański zespół awansował w ten sposób do finału, bowiem w pierwszym meczu przegrał tylko 1:2.

Wynik rewanżu otworzył pozyskany latem z Olympique Marsylia Francuz Andre-Pierre Gignac. Pięć minut przed przerwą piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Geferson, a dziesięć minut po wznowieniu gry na 3:0 podwyższył Urugwajczyk Egidio Arevalo. Brazylijska drużyna zdołali odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem Argentyńczyka Lisandro Lopeza na dwie minuty przed końcem. Na więcej nie starczyło już czasu i „Los Tigres” mogli świętować historyczny awans.

Finałowym rywalem Tigres UANL będzie River Plate Buenos Aires. Argentyński zespół w półfinałach okazał się lepszy od paragwajskiej drużyny Club Guarani.