Złoty Puchar CONCACAF: Panama zdobyła brązowy medal

Reprezentacja Panamy pokonała Stany Zjednoczone w meczu o trzecie miejsce Złotego Pucharu CONCACAF. O wygranej zawodników Hernana Gomeza zadecydowała seria rzutów karnych.

Panamczycy wyszli na prowadzenie w 55. minucie gry. Po podaniu od Rolando Blackburna, Roberto Nurse minął dwóch obrońców, a później precyzyjnym strzałem pokonał Brada Guzana. Piłkarze Jurgena Klinsmanna zdołali wyrównać kwadrans później. Deandre Yedlin opanował piłkę w polu karnym rywali i wyłożył ją Clintowi Dempsey’owi, który trafił na pustą bramkę. 32-letni gracz, dziesięć minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

W serii rzutów karnych skuteczniejsi byli Panamczycy. Jedenastki poprawnie wykonali Roman Torres, Abdiel Arroyo i Harold Cummins, a pomylił się Armando Cooper. W zespole Stanów Zjednoczonych rzuty karne wykorzystali Aron Johannsson i Clint Dempsey, a nie udało się to Fabianowi Johnsonowi, Michaelowi Bradley’owi i Damarcusowi Beasley’owi.

Finałowe spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godz. 1:30 polskiego czasu. Jamajka na Lincoln Financial Field w Filadelfii zmierzy się z Meksykiem. „The Reggae Boyz” do tej pory nigdy nie grali w finale Złotego Pucharu CONCACAF.