Liga belgijska: Debiut Starzyńskiego

Filip Starzyński zadebiutował w barwach Sportingu Lokeren. W spotkaniu pierwszej kolejki ligi belgijskiej jego drużyna przegrała na wyjeździe z SV Zulte Waregem 1:3.

24-letni pomocnik przeszedł do belgijskiego zespołu w lipcu. Wcześniej bronił barw Ruchu Chorzów. Polak w swoim pierwszym meczu, w barwach nowej drużyny występował do 59. minuty. Wtedy zastąpił go Mario Ticinović.

Bramki dla gospodarzy strzelili Bryan Verboom, Mbaye Leye i Jesper Jorgensen. Jedynego gola dla Lokeren zdobył Ayanda Patosi. Goście od 72. minuty meczu grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Cyrila Dessersa.

W innym spotkaniu Jupiler Pro League, KV Mechelen z Rafałem Wolskim w składzie przegrało na wyjeździe 1:3 z KV Oostende. Polski pomocnik wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 59. minucie meczu. Gole dla gospodarzy zdobyli Michiel Jonckheere, Fernando Canesin i Sebastien Siani. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Joachim van Damme, po asyście byłego gracza Cracovii, Milosa Kosanovicia.