2. Bundesliga: Porażka Sandhausen, grał Kosecki

TSV 1860 Monachium wygrało przed własną publicznością z SV Sandhausen 3:2 (2:1) w piątkowym meczu 25. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Allianz Arena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do dziesiątej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Christopher Schindler. Niespełna 120 sekund później do wyrównania doprowadził Aziz Bouhaddouz. Jeszcze przed przerwą gospodarze ponownie prowadzili, a do piłkę do siatki przyjezdnych wbił Sascha Molders.

Po zmianie stron trzeciego gola dla graczy „Die Loewen” zdobył Liendl. Austriak zwiększył przewagę swojego zespołu skutecznie wykorzystując rzut karny. W 72. minucie straty zmniejszył Ranisav Jovanović, który tym samym ustalił wynik rywalizacji.

Warto odnotować, że całą pierwszą połowę w barwach gości grał Jakub Kosecki. Polak został zmieniony w przerwie, a na murawie zastąpił go Korbinian Vollmann.

Dzięki trzeciej wygranej z rzędu, TSV 1860 Monachium wydostało się ze strefy spadkowej i awansowało na piętnaste miejsce w tabeli 2. Bundesligi. Podopieczni Benno Mohlmanna mają na swoim koncie 24 punkty, z kolei SV Sandhausen zdobyło do tej pory sześć „oczek” więcej i znajduje się na dwunastej pozycji.