Eredivisie: Porażka Twente, grał Zawada

ADO Den Haag wygrało przed własną publicznością z FC Twente 2:1 (1:0) w piątkowym meczu 26. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Kibice zgromadzeni na Kyocera Stadion na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali niespełna dwie minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Thomas Kristensen, a asystował mu Aaron Meijers.

Po zmianie stron prowadzenie gospodarzy podwyższył Timothy Derijck, który skutecznie wykorzystał rzut karny. W końcowym fragmencie rywalizacji kontaktowego gola dla gości zdobył Hakim Ziyech.

Warto odnotować, że w barwach przyjezdnych grał Oskar Zawada. Polak wszedł na boisko w 77. minucie gry. Murawę opuścił wówczas Zakaria El Azzouzi.

Dzięki wygranej, ADO Den Haag awansowało na jedenaste miejsce w tabeli Eredivisie. Podopieczni Henka Frasera mają na swoim koncie 33 punkty, z kolei FC Twente zdobyło do tej pory dwa „oczka” mniej i znajduje się na trzeciej pozycji.